

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Kg |
| Purity/Concentration | 99.5% |
| Brand | nr |
| Purity | as per standard |
| Usage/Application | Paint Industry |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25kg |
| Packaging Type | 25kg bag |
| Grade | Industrial |
| Cas Number | as per product |
| Appearance | white |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Purity/Concentration | 99.5% |
| Usage/Application | Chemical Industry |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Grade | Industrial Grade |
| Country of Origin | Made in India |