

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Pack |
| Packaging Size | 1 KG |
| Manufacturer Country | India |
| CAS NO | 360-70-3 |
| FORMULA | C28H44O3 |
| Molar mass | 428.657 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Pack |
| Packaging Size | 1 KG |
| Composition | benzyl benzoate and castor oil refined |
| CAS Number | 315-37-7 |
| FORMULA | C26H40O3 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Strength | 2mg-10mg |
| Age Group | Adult |
| Usage/Application | Muscle Building |
| Packaging Type | Box |
| Dose | 2mg-10mg |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | powder |
| Quantity Per Pack | 1 kg |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Active Ingredient | Testosterone Enanthate |
| Strength | 250 mg/ml |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Pack |
| Packaging Size | 1 KG |
| Brand | Equipoise |
| CAS NO | 13103-34-9 |
| FORMULA | C30H44O3 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Drum |
| Grade Standard | IP |
| Packaging Size | 1 kg |
| CAS NO | 5721-91-5 |
| FORMULA | C29H46O3 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | Pack |
| Grade Standard | USP |
| Packaging Size | 1 KG |
| CAS NO | 5721-91-5 |
| FORMULA | C29H46O3 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Gram |
| Grade Standard | USP |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Type of API | Nervous System and Antipsychotic API |
| Packaging Size | 1 KG |
| Composition | C26H34O4 |
| Treatment | anabolic-androgenic steroids |
| Shelf life | 2 YEARS |
| CAS NO | 23454-33-3 |
| Molar mass | 410.554 |
Trenbolone hexahydrobenzylcarbonate, or trenbolone cyclohexylmethylcarbonate, sold under the brand names Parabolan and Hexabolan, is a synthetic, injected anabolic–androgenic steroid (AAS) of the nandrolone group and an androgen ester – specifically, the C17β hexahydrobenzylcarbonate (cyclohexylmethylcarbonate) ester of trenbolone – which was marketed in France for medical use in humans but has since been discontinued.[1]
It was introduced in France in 1980 and was voluntarily discontinued by its manufacturer in 1997.[1][2] The drug acts as a long-lasting prodrug of trenbolone when administered via intramuscular injection.[1] It was used clinically at a dosage of one ampoule (76 mg, corresponding to 50 mg trenbolone base) every 10 days.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Type of API | Antipyretic and Analgesic API |
| Packaging Size | 1 KG |
| Treatment | anabolic-androgenic |
| Shelf life | 3YEARS |
| CAS NO | 315-37-7 |
| FORMULA | C26H40O3 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Type | 25kg |
| Packaging Size | 25kg |
| Brand | nr |
Testosterone undecanoate, sold under the brand names Nebido, Aveed, and Andriol among others, is an androgen and anabolic steroid medication which is used mainly in the treatment of low testosterone levels in men. It is also used in hormone therapy for transgender men.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging Size | 1 KG |
| Composition | C20H28O2 |
| Treatment | performance and physique enhancement. |
| Shelf life | 4-5 YEARS |
| CAS NO | 72-63-9 |
Methandienone (also known as methandrostenolone or by the brand name Dianabol) was originally developed for legitimate medical uses but has since been largely discontinued for these purposes and is now predominantly misused for performance and physique enhancement. Medical Uses (Historical) Historically, methandienone was indicated for the following medical conditions:
Rapid increase in muscle mass and strength.
Legality: Methandienone is a controlled substance in the U.S. and its use is prohibited in competitive sports by the World Anti-Doping Agency (WADA).

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Purity | Greater than 99% |
| Chemical Formula | C27H44O3 |
| Molecular Weight | 416.6 g/mol |
| CAS NO | 13425-31-5 |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Grade Standard | USP |
| Purity | Greater then 99% |
| Chemical Formula | C20H28O2 |
| CAS Number | 72 63 9 |
| PACK SIZE | 1 KG |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Packaging Size | 25kg |
| Brand | NR |
| Manufacturer | Powder |
| Composition | Dexamethasone API |
| Treatment | Dexamethasone is a glucocorticoid medication used to treat rheumatic problems, a number of skin dise |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Form | Powder |
| Shelf life | 1year |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1000 Kg |
| Drostanolone Type | Drostanolone Propionate |
| Grade Standard | USP |
| Usage Segment | Human API |
| Packaging Type | Pack |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Powder |
| Manufacturer | indian |
| CAS Number | 521-12-0 |
| Molecular Weight | 360.53 g/mol |
| Shelf Life | 3 Years |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Grade | Hot Melt Adhesive |
| Melt Flow Index | \(90^{\circ}C\) to \(97.59^{\circ}C\) |
| Grade Standard | IP |
| Purity | Greater than 99% |
| Chemical Formula | C25H34O3 |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 1 KG |
| Color | White |
| Packaging Type | BAG |
| CAS Number | 1629618 98 9 |
Trenbolone acetate, sold under brand names such as Finajet and Finaplix among others, is an androgen and anabolic steroid (AAS) medication used in veterinary medicine, specifically to increase the profitability of livestock by promoting muscle growth in cattle.[2][3][4][5] It is given by injection into muscle.[5][2]
Side effects of trenbolone acetate include symptoms of masculinization like acne, increased body hair growth, scalp hair loss, voice changes, and increased sexual desire.[5] The drug is a synthetic androgen and anabolic steroid[6] and hence is an agonist of the androgen receptor (AR), the biological target of androgens like testosterone and dihydrotestosterone (DHT).[5][2][7] It has strong anabolic effects and highly androgenic effects, as well as potent progestogenic effects, and weak glucocorticoid effects.[5][2][7][8][9] Trenbolone acetate is an androgen ester and a short-lasting prodrug of trenbolone in the body.
Trenbolone acetate was discovered in 1963 and was introduced for veterinary use in the early 1970s.[5][10][11] In addition to its veterinary use, trenbolone acetate is used to improve physique and performance, for which purpose it is purchased from black market suppliers.[5] The drug is a controlled substance in many countries and so non-veterinary use is generally illicit.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| API Type | Progestin |
| Hormone Type | Anabolic Steroid |
| Usage Segment | Human API |
| Grade Standard | USP Grade |
| Material Form | Powder |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 1 kg |
| Purity | ≥99% |
| Usage Application | API |
| Packaging Type | Plastic Drum |
Testosterone Phenylpropionate (TPP) is an androgen and anabolic steroid, often utilized as an Active Pharmaceutical Ingredient (API) in the manufacturing of injectable, short-to-moderate acting anabolic-androgenic steroid formulations. It is often used in combination with other testosterone esters.

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Testosterone Type | Testosterone Base |
| Active Ingredient | Testosterone Enanthate |
| Grade Standard | USP Grade |
| Strength | 100 mg/ml |
| Purity | ≥99% |
| Dosage Form | powder |
| Packaging Size | 1 kg |
| Brand | Alpha Pharma |
| Form | Powder |
| Assay Method | HPLC |
Testosterone Propionate (IP/BP) is a fast-acting, synthetic form of testosterone used primarily in hormone replacement therapy for men with low testosterone (hypogonadism).

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| API Type | Progestin |
| Usage Segment | Human API |
| Grade Standard | USP Grade |
| Form | Powder |
| Purity | ≥99% |
| Packaging Size | 10 g |
| Assay Method | HPLC |
| Regulatory Status | ISO Certified |
| Shelf Life | 2 Years |
| Storage Condition | Room Temperature |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Grade Standard | IP |
| Purity | 99.9% |
| CAS Number | 53 39 4 |
| Chemical Formula | C19H30O3 |
| Country of Origin | Made in India |

Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Nandrolone Type | Nandrolone Phenylprop |
| Usage Segment | Human API |
| Grade Standard | IP |
| Chemical Formula | C18H26O2 |
| Purity | Greater than 99% |
| Packaging Size | 1 kg |
| Form | Powder |
| Molecular Weight | 274.4 g/mol |
| Shelf Life | 3 Years |
| CAS NO | 62-90-8 |
Nandrolone phenylpropionate (NPP), or nandrolone phenpropionate, sold under the brand name Durabolin among others, is an androgen and anabolic steroid (AAS) medication which has been used primarily in the treatment of breast cancer and osteoporosis in women.[8][9][10][11][3] It is given by injection into muscle once every week.[3] Although it was widely used in the past, the drug has mostly been discontinued and hence is now mostly no longer available.[3][11]
Side effects of NPP include symptoms of masculinization like acne, increased hair growth, voice changes, and increased sexual desire.[3] The drug is a synthetic androgen and anabolic steroid and hence is an agonist of the androgen receptor (AR), the biological target of androgens like testosterone and dihydrotestosterone (DHT).[3][12] It has strong anabolic effects and weak androgenic effects, which give it a mild side effect profile and make it especially suitable for use in women and children.[3][12][13] NPP is a nandrolone ester and a long-lasting prodrug of nandrolone in the body.[3]
NPP was first described in 1957 and was introduced for medical use in 1959.[3] It was the first nandrolone ester to be introduced, followed by nandrolone decanoate in 1962, and has been one of the most widely used nandrolone esters.[3][14] However, in more recent times, the drug has been largely superseded by nandrolone decanoate, which is longer-acting and more convenient to use.[3][11] In addition to its medical use, NPP is used to improve physique and performance.[3] The drug is a controlled substance in many countries and so non-medical use is generally illicit.[